Galleries
Competitions
Compete with other
members to get
GFX medals and
win prizes

Read rules

How to...
Forum features
Artie
Hi,
my name is Artie. We are brand new GFX forum with a great start.
Newbies, we will try to improve your graphic skills. Join us!

GFX of the month
Fantasy Photomanipulation by Allex

Cléverson Gabriel Córdova - FC Partizan - Football

Your small graphic works - signatures

Cléverson Gabriel Córdova - FC Partizan - Football

Postby zili » Wed Oct 20, 2010 10:00 am

Evo jedan od mene :D
Image

Molim ocjenite i komentarisite :D !
Image
zili
Inspired Artist
Inspired Artist
Progress to next rank:
7%

Medals: 4
Thumbs given: 1 time
Thumbs up: 20 times

Re: Cléverson Gabriel Córdova - FC Partizan - Football

Postby Mish-A-Man » Wed Oct 20, 2010 10:22 am

Veoma dobro odrađeno Zili. Sviđaju mi se detalji u pozadini i oko njegove ruke... imam dve sugestije, mislim da bi još lepše bilo da si radio 450px u širinu, možda bi time dobio neku bolju poziciju za njegovo ime. Ne uklapaju se ni pozicija, a ni tip fonta... kada bi proširio na desno ceo rad za 50 px, ispod njegove ruke bi imao prostor za manipulaciju... možda bi to bila prava pozicija i ako malo smanjiš font i td. tu sad ti treba da eksperimentišeš ;)
Image
Mish-A-Man
Site Admin
Site Admin

Medals: 9
Thumbs given: 256 times
Thumbs up: 245 times

Postby zili » Wed Oct 20, 2010 7:03 pm

Ma znam imeni je rtd sto nisam imao vise mjesta za font :S ali nadam se da sam malo napredovao :$
Image
zili
Inspired Artist
Inspired Artist
Progress to next rank:
7%

Medals: 4
Thumbs given: 1 time
Thumbs up: 20 times

Postby Trane » Wed Oct 20, 2010 10:18 pm

zili wrote:Ma znam imeni je rtd sto nisam imao vise mjesta za font :S ali nadam se da sam malo napredovao :$

Kada se budeš osjećao potpuno zadovoljan i siguran u svoj kvalitet, tada znaj da si načinio bitne korake. Također, Miloš voli da pridoda da je vrlo bitno rad ostavit minimalno dva dana na "uslovnom promatranju". Tako da ćeš sigurno u tih 48h sigurno promjeniti mišljenje oko samih stvarih na radu, pa čak i oko samog koncepta rada.

Što se tiče komentara za rad? - Tu bih ja predložio nekoliko promjena položaja samog rendera i lijevog znaka partizana. Tako da bi na taj način proizveo dosta jači dojam tog efekta oko ruku. Također, zašto ne i dodati neki odsjaj samog efekta na logu partizana.

I još nešto, ne dozvoli da render (Igrač) ne ispada iz kompozicije zbog oslabljenih boja. Ako malo boje pogledaš, njegov render bi trebao da bude u žaru sa tim bojama oko ruku, itd.
To su neke stvari, praksa je majka svih znanja. ;)
Trane
Inspired Artist
Inspired Artist
Progress to next rank:
73%

Medals: 2
Thumbs given: 92 times
Thumbs up: 48 times

Postby Mish-A-Man » Thu Oct 21, 2010 12:18 pm

U odnosu na prethodni period napredovao si, i kao što je rekao Trane praksom ćeš postići još više. I da, uvek je korisno da sačekaš dan ili dva, kako bi realno mogao sebe da oceniš :D dešava se da greške ne možeš sam da primetiš istog trenutka kada misliš da si završio sa radom ;)
Mish-A-Man
Site Admin
Site Admin

Medals: 9
Thumbs given: 256 times
Thumbs up: 245 times

Postby Trane » Thu Oct 21, 2010 3:41 pm

Mish-A-Man wrote:U odnosu na prethodni period napredovao si, i kao što je rekao Trane praksom ćeš postići još više. I da, uvek je korisno da sačekaš dan ili dva, kako bi realno mogao sebe da oceniš :D dešava se da greške ne možeš sam da primetiš istog trenutka kada misliš da si završio sa radom ;)

Jer čovjek kao biće je relativno slijep prema detaljima . Tek kada nešto vidiš, jedan, dva, tri puta tek tada formiraš fragment u sjećanju. Tako također i sa kućnim poslovima, obrišeš neku površinu, kasnije ponovo prođeš pored, pa primjetiš da nije savršeno izbrisano. I imaj na umu da svako od nas koristi samo 2 - 3% funkcionalnosti mozga, tako da nemoj da se obeshrabriš.

Inače malo da ti dočaram kako ide sa pravim slikarima u romanima. Ne sjećam se tačno imena lika, ali znam da je u pitanju knjiga "Sat njemačkog" od Lenz-a. U toj priči radnja se vrti oko jednog slikara, koji svako svoje djelo samokritizira, odnosno u njemu postoji još jedna ličnost koja mu daje smjernice, ili pak pruža brojna negodovanja o njegovom radu. Veoma interesantna knjiga za prazne sate. Dakle, na kraju trebaš izvuči zaključak da moraš da budeš sopstveni kritičar, i ne gledaj da štediš vrijeme, jer ćeš uvijek biti nezadovoljan.

Što bi rekli drugovi englezi, KIU. ;)
Trane
Inspired Artist
Inspired Artist
Progress to next rank:
73%

Medals: 2
Thumbs given: 92 times
Thumbs up: 48 times

Return to Signatures / Grafički potpisi